Professional Artist Program

 

2o Strings, music, Italy, 2018.

 

Alessandro Sciaraffa, sound art, Italy, 2017/20.

Alexey Mironov, theatre, Russia/Germany, 2020.

Anastasiya Sukhareva-Morozova, visual art, Russia, 2019.

Andrea Reali, sound art, Italy, 2018.

 

Balovin&Beccato, visual art, Russia/Italy, 2017.

Beppe Gampa, music, Italy, 2018/19.

 

Carlotta Rosa Marangone, visual art, Italy/UK, 2020.

Claudio Celentano, video art, Italy, 2018.

Cynthia Fusillo, visual art, USA, 2019.

 

Daniele Galliano, visual art, 2020.

Da Ladno, music, Russia, 2017/18/19.

Die Dschungel, music, Italy, 2018.

Dmitry Kupets, visual art, Russia, 2017.

Dmitry Vysotsky, animation art, Russia, 2017.

Dragoljub David Stankovikj, visual art, Montenegro, 2017/18/19.

 

Ekaterina Sisfontes, visual art, Sweden, 2019.

Eniac, sound art, Italy, 2018.

 

Giuseppe Gavazza, sound art, Italy, 2018.

 

Ivan Maximov, animation art, Russia, 2017/18/19.

Ilaria Allegri, music, Italy, 2019.

 

Jolin Lab, sound art, Italy, 2020.

Julia Belova, visual art, Austria/Russia, 2018.

 

Konstantin Nikolaevich (22:22), video art, Russia, 2018/19.

 

La Pushkin Theatre, theatre, Russia, 2020.

Lev Nikitin, visual art, Russia, 2019.

Leonid Shmelkov, animation art, Russia, 2018.

 

Marta Zapparoli, sound art, Italy/Germany, 2019.

Malacosa Teatro, theatre, Italy, 2020.

Maximilano Siñani, visual art, Bolivia/Italy, 2019.

Marc Mandril Ferrario visual art, Switzerland, 2017.

Marina Skepner, visual art, Germany/Russia, 2019.

Mitya Kharshak, visual art, Russia, 2018/19.

Marina Karpova, animation art, Bielorussia, 2019.

Makepop!, music, Italy, 2018.

Maniaxxx, music, Italy, 2017.

Marco Maino, music, Italy, 2017.

Matteo Tambussi, music, Italy, 2019/20.

 

Natalya Zaloznaya, Bielorussia, visual art, 2018.

Natalya Berezovaya, animation art, Russia, 2017.

 

Olga Volodina, visual art, Russia/Bulgaria, 2019.

 

RednakS, music, Italy, 2019.

 

Sergеi Prokoviev, visual art, Russia, 2019.

Siljia Rast, writing, Switzerland, 2020.

Simon Lambrey, visual art, France, 2019.

Stefano Bersanetti, sound art, Italy, 2018.

Stefano Fiori, music, Italy, 2018.

 

The Trivettes Bluegrass Brothers, music, Italy, 2018/19.

 

Vladimir Sakhnovsky, animation art, Russia, 2017.

Victoria Musci, animation art, Italy, 2019.

Vea, music, Italy, 2018.

Vovka Kozhekin, music, Russia, 2017/18/19.

Vanja Vukovic, visual art, Montenegro/Germany, 2020.

 

Weaverbirds Collective, visual art, Italy/Zimbabwe, 2020.

 

MENUMENU

Young Artist Program 

 

Adrian Gellervisual art, Switzerland, 2019.

Erik Schou, sound art, Uruguay, 2019.

Fausia Dallafosterwallace, music, Italy, 2017.

Gingi Statman, visual art, USA, 2017.

Giuliano De Marco, music, Italy, 2018.

Harry Jones Martin, visual art, UK, 2018.

Iris Jans, visual art, Belgium, 2018.

Jacqueline Hoefnagels, visual art, UK, 2020.

Kombu Project, music, Italy, 2017.

Laura Tolen, visual art, France, 2020.

Molly Johnson, visual art, UK, 2020.

Nell Mitchell, visual art, UK, 2019/20.

Nicol Guerra, visual art, Italy, 2018.

Rose Day, visual art, UK, 2020.

Tarik Hanif, visual art, UK, 2020.